Audio C1

Bord, becuri, ECU, computere de bord, cabluri, contacte, etc.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
Olivia_Ioana
simpatizant
Mesaje: 66
Membru din: Lun 23-Oct-2006 20:10
Localitate: Bucuresti

Mesajde Olivia_Ioana » Joi 29-Mar-2007 20:04

Hello,

Sper sa te decizi in a alege tu ce muzica vrei - habar nu stiu cum se aude cea de la ei dar a mea sigur se aude mai bine :D kiddin...

Imagine

Cred ca am copiat link'ul care trebuia - poza mai este undeva pe forum dar ca parte dintr-un album, nu mai stiu insa la care topic..

O seara frumoasa!

Avatar utilizator
adistefan
pasionat
Mesaje: 197
Membru din: Mar 06-Feb-2007 12:53
Localitate: Sibiu

Mesajde adistefan » Vin 30-Mar-2007 09:29

Salut Stefan.
Asteptam cu nerabdare primele impresii despre buburuz ... ai grija insa, dupa cum ai vazut, pe acest forum sunt permise doar cuvinte de lauda despre el :D ... de ce credeai ca il vorbesc toti numai de bine? ca e extraordinar de bun?.. le este frica sa nu primeasca ban :mrgreen: hai ca glumeam....chiar ai fi un ticalos sa vorbesti de rau jucarioara asta dragutza. :heart:
Asa, despre radioCD... intr-adevar cel original e f. scump dar frumos. Totodata, sa sti ca Olivia are dreptate. Mai mult ca sigur ca daca ti-ai lua ceva din magazin la un pret super rezonabil s-ar auzi mult mai bine decat cel original (care nici macar nu stie mp3) Si eu eram croit sa fac orice pentru a pune mana pe unul original dar la un pret bun. Intre timp am renuntat la idee, iar acum astept prima de pasti si imi voi lua ceva mai tare de pe www.beloud.ro ... cred. Prin urmare, m-as bucura daca ti-ar fi de folos linkurile de pe ebay caci am cautat dupa ele de mi-a venit rau. Pentru mine e prea complicat prin ebay... n-am pe cine sa pun sa mi-l aduce.. etc...
Astea sunt pe ebay germania (chiar nu prea conteaza pe ce ebay e)

http://cgi.ebay.de/Toyota-Aygo-orginal- ... dZViewItem

http://cgi.ebay.de/Autoradio-Original-C ... otohosting
Iar asta pe olanda
http://cgi.ebay.nl/Original-CD-Radio-To ... entmethods

Cand deschizi, daca nu merge din prima, dai un refresh la pagina.
Un alt avantaj la cel original ar fi ca ti-l poti monta singur cu usurinta (doar o mufa si gata... fara adaptoare de panou, de antena si alte sarmaraie) Pentru ca e origial si nu se gaseste de cumparat pe piata, probabil ca cei de la service vor crede ca masina a venit cu el si nu ca l-ai montat tu, deci nu vei avea probleme cu garantia ... orice alt radioCD ai cumpara, trebuie montat la service sau in atelier agreat de ei ... mare grija cu asta ca sunt magari mari din cate am auzit.. abia asteapta sa se lege de ceva la garantie :minigun:
O sa revin cu detalii despre ce mi-am achizitionat eu.. deocamdata astept banii [-o< ,sper ca saptamana viitoare.
Bafta.

StefanV
de-abia inscris
Mesaje: 4
Membru din: Mie 28-Mar-2007 18:23
Localitate: Bucuresti

Mesajde StefanV » Vin 30-Mar-2007 10:53

Cred ca am sters din greseala raspunsul anterior :).

Va multumesc mult la amandoi! Pana la urma c1 a devenit c3... fara CD player. Dar macar acum nu-mi mai fac probleme ca nu gasesc ceva care sa se potriveasca cu bordul masinii. Mi-a ramas totusi gandul la consumul de 5.5% de la c1 si la fatza aia vesela si ochioasa :)

GTG
just curious
Mesaje: 9
Membru din: Mie 18-Iul-2007 17:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde GTG » Mie 18-Iul-2007 17:03

Are cineva idee ... la radio-cd-ul dotare de fabrica daca exista deja cablurile pt boxe spate sau cum poti avea acces la spatele HU-ului pt a trage cabluri ?

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Mie 18-Iul-2007 18:36

boxe spate unde? ai tu incinte pe spate la c1?

99% nu exista aceste fire, dar se rezolva totul din mufa(e) si cablurile se trag cu cea mai mare usurinta...ramane intrebarea unde pui boxe in spate?
Cosmin
high energy music expression

GTG
just curious
Mesaje: 9
Membru din: Mie 18-Iul-2007 17:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde GTG » Mie 18-Iul-2007 18:38

Le pun pe plansa din spate . Ideea e .. unde e mufa aia ... cum ajung la ea ?

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Joi 19-Iul-2007 13:18

in bord in spatele radiocd-ului.
Cosmin

high energy music expression

GTG
just curious
Mesaje: 9
Membru din: Mie 18-Iul-2007 17:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde GTG » Joi 19-Iul-2007 14:15

Si ce trebuie sa desfac pt a ajunge acolo ?

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Joi 19-Iul-2007 21:02

la mine {xsara} se scoate o masca ce inglobeaza radiocd-ul si display-ul CB si apoi ai acces la radiocd, care e fixat in doua torx, il scoti si ai acces la mufe.

nu cred sa fie fundamental diferit la C1, poate posteaza un posesor de C1 cu muzici :D

daca vrei ovale vezi daca iti sustine ovalele acea plansa de la hayon? ca mie mi se pare cam firava si un 6x9 ajunge si la 3-4 kg
Cosmin

high energy music expression

alin2007
pasionat
Mesaje: 118
Membru din: Mar 31-Iul-2007 09:51
Localitate: bucuresti

Mesajde alin2007 » Mar 16-Oct-2007 22:03

salut,as vrea sa imi schimb cd playerul de pe masina,am pus unu recent dar ala este provizioriu,acum vreau sa-mi pun unul nou si as vrea sa va intreb ce ziceti de alegerea asta de aici de la Altex: http://www.altex.ro/?domeniu=Electronic ... KDCW3037AY o fi o idee buna?! stiu ca Kenwood este o firma serioasa ,voi ce ziceti?

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Mar 16-Oct-2007 22:55

eu zic ca la banii astia merita mai bine alpine.

Avatar utilizator
madlex456
pasionat
Mesaje: 207
Membru din: Vin 02-Feb-2007 10:59
Localitate: Sibiu

Mesajde madlex456 » Dum 13-Apr-2008 22:54

Acum sa ma laud si yo cu noua "scula" de pe buburuza :)
Imagine Imagine Imagine
este un radio cd-mp3 Pioneer DEH-5000UB foarte colorat (vezi aici):arrow: http://www.youtube.com/watch?v=BT-0PymX-aw
Imagine Imagine Imagine Imagine
difuzoarele sunt Pioneer din clasa E-Motion cu diam. 17 cm, 60W RMS
1.0i, 12V, 68cp, DIS (Direct Ignition System) VVT-i (Variable Valve Timing-intelligent) DOHC (Double overhead camshaft)

Avatar utilizator
ram84
pasionat
Mesaje: 365
Membru din: Sâm 06-Ian-2007 18:56
Localitate: Rm.Valcea/Bucuresti

Mesajde ram84 » Lun 14-Apr-2008 05:50

Felicitari, difuzoarele arata bine(din astea vroiam sa-mi iau prima oara pt HU-ul original, dar de 10cm, dar am renuntat deoarece erau prea puternice).
Se aude foarte bine muzica in filmuletul acela :D
In Bucuresti mersul cu metroul/pe jos este obligatoriu :)

trainspot
simpatizant
Mesaje: 30
Membru din: Mie 12-Iul-2006 11:58
Localitate: Bucuresti

recomandari? :)

Mesajde trainspot » Lun 26-Mai-2008 03:34

salut am si io o intrebare. am c1 de vre-o 2 ani si inca nu i-am pus un sistem audio.
ce dimensiuni de boxe mi-ar trebui/recomandati (fata - spate). mentionez ca nu mai am garantie si deci ma cam doare la bascuta de modificari si altele. bugetul iara este unul destul de mare (pacat ca-s afon la chestii de genul asta... :P).

Avatar utilizator
ram84
pasionat
Mesaje: 365
Membru din: Sâm 06-Ian-2007 18:56
Localitate: Rm.Valcea/Bucuresti

Re: recomandari? :)

Mesajde ram84 » Lun 26-Mai-2008 05:37

trainspot scrie:salut am si io o intrebare. am c1 de vre-o 2 ani si inca nu i-am pus un sistem audio.
ce dimensiuni de boxe mi-ar trebui/recomandati (fata - spate). mentionez ca nu mai am garantie si deci ma cam doare la bascuta de modificari si altele. bugetul iara este unul destul de mare (pacat ca-s afon la chestii de genul asta... :P).


Salut!

Pe fata merg boxe de 10cm si pe spate 13-16. Daca pui prea mari pe spate nu o sa intre in placa aceea de peste portbagaj, ba mai mult, e posibil sa cedeze de la greutate(poti incerca si ovale- e posibil sa intre niste boxe mai mari asa). Cel mai bine e sa-ti pui 10 pe fata, 13 pe spate si un subwoofer, toate acompaniate de un Cd-player calumea. Iti recomand Pioneer sau Alpine pentru un raport pret/calitate bun. :wink:
In Bucuresti mersul cu metroul/pe jos este obligatoriu :)


Înapoi la “Electrica - C1”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973