Mici "batai"

Problemele suspensiei Âşi a trenului de rulare.

Moderator: Echipa Tehnica

danmanea
pasionat
Mesaje: 215
Membru din: Mie 26-Oct-2005 10:15
Localitate: Bucuresti

Mesajde danmanea » Lun 15-Mai-2006 09:49

am vorbit si la ATS. Din nou am dat peste un domn de la receptie, f amabil (Ionut) care stia de problema si mi-a explicat cum stau lucrurile. se pare totusi ca nu e de schimbat, ci face din cauza materialelor folosite. vom vedea. mi-a recomandat sa ma duc cu ea la ei.

danmanea
pasionat
Mesaje: 215
Membru din: Mie 26-Oct-2005 10:15
Localitate: Bucuresti

Mesajde danmanea » Mar 23-Mai-2006 08:02

pai atunci hai sa vedem cum facem sa se rezolve problema... si eu am auzit ca problema aparea la C3-ul de dinainte de oct 2005. ori, atunci cind scoti model nou, elimini si problemele modelelor anterioare. sau numai noua ni se pare normal. a incercat cineva sa vorbeasca la reprezentanta Citroen Romania??

AUTOMOBILES CITROËN
Bureau de ReprĂŠsentation
13C Rue Pictor Ion Negulici, secteur 1
011941 Bucarest
TĂŠl. : 00 40 (21) 316 78 38
Fax. : 00 40 (21) 316 78 39

mie nu-mi convine sa repare. sa inlocuiasca dom-le.

lucica, tu citi km ai cu ea? eu am doar 5500 si daca aparea la 10-15 mii ziceam, dar asa... si mai e si rulata 85% in afara buc (ca restul 15% ii fac pina ies din buc :twisted: )
partea proasta e ca ATS e singurul service. mie mi-e frica ca daca fac ceva scandal ma tin oamenii minte si nu se stie niciodata... te rezolva ei cind mai ai 2-3 saptamini de garantie si te duci dupa aia la ei si te rup.
oricum, toate astea (las ca merge asa, mai cirpim, ca si atitudinea etc) fac parte din "traim in Romania"

Avatar utilizator
Lucica
simpatizant
Mesaje: 80
Membru din: Mie 30-Mar-2005 10:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde Lucica » Mar 23-Mai-2006 11:45

acum am 23.000 km. problema a aparut pe la 10.000 de km. dupa ce mi-a pus oringul respectiv a mers bine o perioada. acum face la fel dar a iesit din garantie si nu cred ca imi mai schimba cutia de directie. Plus ca io m-am certat de fiecare data cu ei si oamenii de la ats ma cunosc. de-abia asteapta sa ma prinda la service sa-mi traga o factura mareee!!!!! Am schimbat pe garantie un rulment (eu le-am spus ca trebuiau amandoi) o bascula, niste chestii pe la ac unde am asteptat 3 luni pana am intrat in iarna, un compresor ac (care nici acum nu merge) ...Asa ca mi-e cam frica sa mai trec pe la ei, si nu neaparat de valoarea facturii ci pt. ca nu fac treaba cum trebuie.
Imagine

danmanea
pasionat
Mesaje: 215
Membru din: Mie 26-Oct-2005 10:15
Localitate: Bucuresti

Mesajde danmanea » Mar 23-Mai-2006 12:55

asta e nasol. daca tot ai iesit din garantie eu zic ca merita sa incerci si la Champions. nu sunt autorizati pentru reparatii in garantie, dar eu am fost si sunt OK.
ATS e singurul service din tara??? sau din Buc? ma refer pt reparatii in garantie.

Avatar utilizator
Lucica
simpatizant
Mesaje: 80
Membru din: Mie 30-Mar-2005 10:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde Lucica » Mie 24-Mai-2006 11:36

din pacate din cauza celor de la champion am pierdut reparatia ac-ului pe garantie. alt service citroen nu cunosc in buc.
Imagine

acredus
de-abia inscris
Mesaje: 2
Membru din: Sâm 15-Oct-2005 20:43
Localitate: bucuresti

Mesajde acredus » Lun 29-Mai-2006 23:20

Confirm aceeasi problema. A aparut pe la 5000 de km si pana acum m-a inebunit zgomotul ala, mai ales ca se aude la viteze mici. Si daca aia de la ATS nu vor sa schimbe nimic, intrebarea e: are oare consecinte nasoale pe viitor?
"Ba! Fiti fericiti, ca va ia mama dracului !"

danmanea
pasionat
Mesaje: 215
Membru din: Mie 26-Oct-2005 10:15
Localitate: Bucuresti

Mesajde danmanea » Mar 30-Mai-2006 07:43

ei zic ca nu au consecinte. sau cel putin asa zice producatorul. eu am avut o discutie mai aprinsa cu cei de la Citroen Romania (nu e ATS). o Domnisoara foarte intepata (Cristina Rosianu). miine am programare la ATS, pe la 17. oricum domnii de la receptie (dl. Ionut si Dl. Costin) sunt foarte amabili si stiu despre problema. poti vorbi cu ei. poate iti faci o programare in service.
dar cu cit tipam mai multi poate rezolvam ceva....

danmanea
pasionat
Mesaje: 215
Membru din: Mie 26-Oct-2005 10:15
Localitate: Bucuresti

Mesajde danmanea » Joi 01-Iun-2006 13:42

nu s-a rezolvat nimic. a strins un surub, nu mai are zgomote dar merge mai greu. la un viraj mai mare nu mai revine pe traiectorie decit ~60%. tre sa tragi de volan. mi-au zis ca daca o schimba si aia noua va face la fel. voi stiti ceva de asta? cum rezolvam? celelalte nu fac?

Avatar utilizator
Lucica
simpatizant
Mesaje: 80
Membru din: Mie 30-Mar-2005 10:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde Lucica » Joi 01-Iun-2006 14:04

asa face la inceput, dupa un timp (nu mult) isi revine, probabil se slabeste surubul respectiv. chestia e ca odata cu aceata revenire a volanului incep si zgomotele! eu asa am patit, si nu au vrut sa mai schimbe ceva la ea pe motiv ca asa e normal. Odata cu iesirea din garantie se gasesc solutii de reparat contra cost bineinteles!
Imagine

danmanea
pasionat
Mesaje: 215
Membru din: Mie 26-Oct-2005 10:15
Localitate: Bucuresti

Mesajde danmanea » Joi 01-Iun-2006 14:26

sa inteleg ca nu ai facut scandal?

Avatar utilizator
Lucica
simpatizant
Mesaje: 80
Membru din: Mie 30-Mar-2005 10:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde Lucica » Joi 01-Iun-2006 14:50

ba da, dar nu m-a bagat nimeni in seama. chiar am fost si la alt service de unde mi-au eliberat o constatare prin care confirma ca exista un zgomot si un joc in caseta de directie. raspunsul de la ats a venit in scris dupa reclamatia mea si a fost pe scurt: masina este in stare buna si nu prezinta defectiuni, iar constatarile de la alte unitati service nu se iau in considerare.
Imagine

danmanea
pasionat
Mesaje: 215
Membru din: Mie 26-Oct-2005 10:15
Localitate: Bucuresti

Mesajde danmanea » Joi 01-Iun-2006 14:59

mai stii la cine ai facut scandal la ATS?? eu am fost indrumat de la Citroen Romania catre Cristina Rosianu (Relatii cu clientii). dar cu toate astea, zgomotul il ai si masina merge bine-mersi, nu? nu ai joc in volan?

Avatar utilizator
Lucica
simpatizant
Mesaje: 80
Membru din: Mie 30-Mar-2005 10:07
Localitate: Bucuresti

Mesajde Lucica » Mar 13-Iun-2006 11:20

zgomotul e in continuare dar nu am sesizat sa am vreu joc in volan. scandal am facut la seful de service, imi scapa numele dar nu cred ca s-a schimbat.
Imagine

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Mar 13-Iun-2006 11:49

danmanea scrie:mai stii la cine ai facut scandal la ATS?? eu am fost indrumat de la Citroen Romania catre Cristina Rosianu (Relatii cu clientii). dar cu toate astea, zgomotul il ai si masina merge bine-mersi, nu? nu ai joc in volan?

Cristina Rosianu nu are cu ce sa te ajute prea mult, rolul ei este cumva de mediator si cum o dai ...tot ce ei e bine.Eu astept de la ea de vreo cateva zile niste raspunsuri...dar se pare ca nu mai vin.

De rezolvat rezolvi direct cu seful de service sau cu directorul de acolo. Eu unu asa am facut cand

Avatar utilizator
phantom390
simpatizant
Mesaje: 63
Membru din: Lun 19-Iun-2006 09:15
Localitate: Bucuresti

Mesajde phantom390 » Vin 14-Iul-2006 08:48

Eu ce naiba sa mai zic....am 800Km si azi am auzit pt prima oara greierasii...si chiar ma zgarie pe creier. Urmarind discutia, ajung incet incet la concluzia ca nu se va rezolva problema asa curand.
_/\_ negru onyx metalizat_/\_


Înapoi la “Suspensie - C3”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973