Salut, am achizitionat de curand un set de jante de aliaj originale, am fost cu ele la vulcanizare si mi a-au spus urmatoatrele:
1. ca.nu se potrivesc prezoanele care le am de la jantele de tablă. De unde pot afla ce fel.de prezoane imi trebuiesc ? Marimi, dimensiuni etc?
2. Ca jantele acestea nu pot sa le echilibreze pentru că nu au gaură pe mijloc. Mi-au recomandat să le.duc la strung să îmi decupeze partea din centru. Este ok o astfel de operație? poate dăuna conduite mașinii?
Am atasat o poza cu jantele
Mă puteti ajuta cu ceva sfaturi? Vă mulțumesc
https://m.olx.ro/oferta/roti-pe-15-pt-c ... 9oUGF.html
Prezoane jante aliaj c5 I
Moderatori: mesersmith, Echipa Tehnica
- WLD
- Admin CITROclub
- Mesaje: 2137
- Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
- Localitate: Bucuresti
- Masina: BX 16v '88 si 89
- 2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
- 3: Xsara 2.0hdi stage 1+
- Contact:
Re: Prezoane jante aliaj c5 I
Trebuie sa iei si prezoanele de la cei ce ti-au vandut jantele. Prezoanele originale arata ASA
De cativa ani, la vulcanizari lucreaza toti necalificatii. Cauta una care poate echilibra jante fara gaura centrala. In Bucuresti mai sunt destule din fericire.
De cativa ani, la vulcanizari lucreaza toti necalificatii. Cauta una care poate echilibra jante fara gaura centrala. In Bucuresti mai sunt destule din fericire.
Re: Prezoane jante aliaj c5 I
Cel de la care am achizitionat.jantele a spus ca nu le mai are 

Re: Prezoane jante aliaj c5 I
Vă mulțumesc pentru ajutor, vă mai deranjez cu o intrebare, am facut un calcul si mai bine astept pana la vara cu prezoanele si să cumpăr aceste jante de iarna https://m.olx.ro/oferta/4-jante-4x108-6 ... aaHbr.html acestea sunt cele originale pt citroen c5 2.0 hdi din 2003?
Înapoi la “Mecanica - C5 I-II”
Cine este conectat
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori
Cauta in forum
Mesaje
- 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.
PARTENERI
Link-uri utile
Statistici
- Totals
Total mesaje 187771
Total subiecte 18653
Total Announcements: 8
Total Stickies: 86
Total Attachments: 0
Topics per day: 2
Posts per day: 23
Users per day: 1
Topics per user: 2
Posts per user: 16
Posts per topic: 10
Total membri 11804
Cel mai nou membru FloLGO