Pagina 1 din 1

cablu frana de mana

Scris: Joi 20-Noi-2014 14:23
de severian_bv
buna ziua !
am si eu o problema legata de cum as putea inlocui cablu frana de mana la un C5 berlina - frana de mana pe fata !
am demontat tevile in care se gaseste cablu si teaca . NU REUSESC SA SCOT AFARA CABLUL VECHI PENTRU A-L INLOCUI !!.
Are cineva vreo idee cum as putea rezolva problema fara prea mare tevatura ?
cu multumiri anticipate ! astept raspuns !

Scris: Joi 20-Noi-2014 17:33
de wippy
daca cablul nou nu are capatul dinspre maneta franei de mana capsat se poate baga asa
Imagine

Scris: Vin 21-Noi-2014 12:00
de pef73
Din pacate nici eu nu am reusit sa scot cablurile din ghidaje (tevile de care zici), si a trebuit sa le inlocuiesc si pe acelea. Pret 100 lei/buc. pe original, aftermarket nu gasesti.

Scris: Vin 21-Noi-2014 22:25
de gropitzabogdan
Si eu am inlocuit cu tot cu tevi in service.

Re: cablu frana de mana

Scris: Joi 02-Iun-2016 11:57
de roberto
Trebuie inlocuit cu tot cu tevi. Eu asa am facut.

Re: cablu frana de mana

Scris: Joi 02-Iun-2016 19:52
de mesersmith
De cele mai multe ori acele țevi ruginesc și se perforează. Eu am preferat să le înlocuiesc, însă nu cu același tip de țeavă și am cumpărat țeavă de cupru, ca cea de la aerul condiționat de apartament. Nu mai țin minte ce diametru are, dar am cumpărat ceva asemănător ca dimensiuni.

Centru reparații electronice www.proteusgrup.ro

Re: cablu frana de mana

Scris: Vin 03-Iun-2016 20:38
de TomBogdanel
Cel mai simplu si rapid ar fi sa le inlocuiesti. Dupa cum a zis colegul mai sus, vin doar pe original si sunt in jur de 100 de lei bucata. Si eu le-am inlocuit in primavara, inainte de vizita la RAR, baietii de la service au verificat frana de mana si s-a rupt un cablu.