Mugurel si sferele altora

sfere, dozatoare, pompe, LDS, etc Âşi tren de rulare.

Moderatori: mesersmith, Echipa Tehnica

paco
carcotas profesionist
Mesaje: 1972
Membru din: Vin 07-Mai-2004 06:00
Localitate: Bucuresti

Mugurel si sferele altora

Mesajde paco » Sâm 17-Iun-2006 06:27

Am observat, citind forumul in ultima vreme, o precipitare a problemelor legate de sfere la C5. Toata lumea il solicita pe Mugurel.
Poate ar trebui sa ii ajutam pe acesti oameni sa gaseasca ajutor mai aproape de locul unde stau. Cineva din Calarasi vrea sa vina la Rm Valcea, sa-i repare M sferele. E normal sa bata atata cale? Chiar nu se gasesc solutii mai apropiate?
Khan, de ce nu intervii si tu, poate ca service-ul lui Ciocarlan e mai in calea unora.
Oricum, ciudata situatie...un singur om sa repare toate sferele din tara! :lol:

Pablo406
pasionat
Mesaje: 131
Membru din: Mar 09-Mai-2006 14:17
Localitate: Constanta

Mesajde Pablo406 » Sâm 17-Iun-2006 10:22

Cred ca o sa ne luam si noi Renault si o sa facem misto de sferele altora.
Mugurel e singurul care da raspunsuri coerente la problemele noastre deci implicit pare persoana indicata la care sa cerem ajutorul. Mie nu mi se pare de gluma ca oamenii sunt dispusi sa mearga la Rm. Vilcea sa-si rezolve problemele. E mai degraba de plins ca un singur om sa repare toate sferele din tara. Dar daca trebuie sa ajungem la Rm Vicea pentru a rezolva o problema cu profesionalism si intr-un mod civilizat, o facem si pe asta nu?

P.S. Am cumparat din Pitesti, prin curier ,jante cu cauciucuri de iarna echilibrate , absolut noi. M-a ajuns mai ieftin decit daca cumparam numai cauciucuri in Constanta. Daca imi explicati si mie, ca eu nici acum nu pricep cum vine asta?

paco
carcotas profesionist
Mesaje: 1972
Membru din: Vin 07-Mai-2004 06:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde paco » Sâm 17-Iun-2006 10:36

Nu faceam misto, doar nitel haz de necaz. Treaba nu e roz, sa vii de la Cta la Pitesti pentru o sfera...

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Sâm 17-Iun-2006 12:44

eu sunt individul care e dispus sa vina la rm valcea tocmai din calarasi si asta deoarece am fost la doua service-uri importante zic ei, si nu au gasit nimic, ba mai mult kiar, ma si contraziceau cand spuneam ca eu aud zgomotele. ma intereseaza calitatea si de aceea sunt dispus sa vin pana la capatul pamantului a imi rezolv problema.daca cineva stie o rezolvare in jurul bucurestiului, sa ne spuna si noua, poate ii luam lui mugurel monopolul sferelor, desi ma indoiesc sincer

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Sâm 17-Iun-2006 21:57

Mugurel nu are monopolul sferelor. El doar are acces la niste documentatii si la alte surse de informatii.
Problemele lui C5 sint un caz particular al problemelor de hidraulica. Putini se pricep si stiu intradevar ce se petrece. Culmea e ca la C5 hidraulica e simplificata, fiind folosita doar la suspensie. Pun pariu ca masina lui mesersmith e in garantie, ca altfel ar fi schimbat baietii o gramada pe la ea (contra cost fireste). Asa o dau cotita si asteapta sa treaca garantia. Am I right?
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Sâm 17-Iun-2006 23:31

din pacate masina nu este nicicum in garantie fiind adusa din franta.oricum, sunt ultra stresat de zgomote asa ca trebuie sa fac ceva si inca rapid.

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Dum 18-Iun-2006 09:40

Poti sa-i un telefon lui Cristi Stan la Ploiesti. Daca ai fi venit la ultima intilnire, te-ai fi intilnit cu el si oricum erau mai multe persoane care ar fi putut sa arunce o privire la masina ta..
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Dum 18-Iun-2006 17:59

de ultima intalnire am uitat pur si simplu, luandu-ma cu treaba.stiam ca e undeva in iunie dar nu stiam exact cand. oricum, pe urmatoarea nu o 0voi mai pierde. pana atunci, insa, trebuie sa fac ceva cu zgomotele astea, asa ca daca ai putea sa-mi spui si cum fac rost si de nr de telefon al lui cristi stan, ar fi f bine.

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Dum 18-Iun-2006 19:44

Arunci o privire pe subiectul Linkuri/Adrese si telefoane utile . :wink:


Înapoi la “Hidraulica - C5 I-II”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187675
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern