Users manual Xsara 2.0 hDI

Forum de discutii generale despre Citroen Xsara. Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

grigoret
pasionat
Mesaje: 177
Membru din: Joi 25-Aug-2005 08:57
Localitate: bucuresti

Mesajde grigoret » Lun 02-Apr-2007 20:07

incearca te rog sa-l pui pe www.megaupload.com


Mersi


Imi spune :
CONTURILE GRATUITE NU POT DOWNLOADA ACEST TIP DE FISIEREPentru a putea downloada nelimitat timp de 30 de zile trebuie sa upgradati contul.

Chiar daca trimit sms nu primesc nici o parola/upgrade

Poate pe FTP mai merge dar trebuie vorbit cu WLD -moderatorul sef


:)

Avatar utilizator
darian
pasionat
Mesaje: 264
Membru din: Mie 25-Oct-2006 08:05
Localitate: Bistrita

Mesajde darian » Joi 05-Apr-2007 11:17

Scuze pt intarziere. uite alt link aici: http://www.megaupload.com/?d=UQ8X4O5Y

pe rapidshare chiar nu am reusit sa il pun. acolo imi cere mie cont

Daca nici acum nu reusiti trimiteti adresa pe PM si il trimit pe mail

grigoret
pasionat
Mesaje: 177
Membru din: Joi 25-Aug-2005 08:57
Localitate: bucuresti

Mesajde grigoret » Joi 05-Apr-2007 20:32

Mersi, l-am putut lua;

Pare cam slabut, mai mult principii generale decat scheme detaliate...

dar asta e , sunt manuale si almanahe :)...

:)

Avatar utilizator
nenea cosmos
simpatizant
Mesaje: 76
Membru din: Sâm 31-Mar-2007 23:18
Localitate: Bucuresti

Mesajde nenea cosmos » Vin 06-Apr-2007 09:27

tor scrie:Cu placere.

pentru airbag: poate fi si un contact imperfect, cum crezi tu, dar cel mai bine ar fi sa-i faci o diagnoza cu lexia si astfel vezi exact de unde este problema


pe saituri din marea britanie la xsara e trecuta problema cu arbaguri ca fiind principalul defect. e chestiune de soft in general.

Avatar utilizator
nenea cosmos
simpatizant
Mesaje: 76
Membru din: Sâm 31-Mar-2007 23:18
Localitate: Bucuresti

Mesajde nenea cosmos » Sâm 07-Apr-2007 12:41

uite ce am gasit pe un sait britanic, e adevarat, pentru o benzinara, dar airbagu tot ala o fi...

"Citroen xsara vtr 1.6 16v facelift model 2002,
MY vtr has had the common airbag light fault heres how to fix it. under the drivers seat is to connector blocks one for the seatbelt warning sensor other for the airbag. the big one is for the airbag..right firstly unplug it and plug it back in should be sorted again the connector block is pants i permantly sorted mine by soldering the wires together hope this helps "

Avatar utilizator
nenea cosmos
simpatizant
Mesaje: 76
Membru din: Sâm 31-Mar-2007 23:18
Localitate: Bucuresti

Mesajde nenea cosmos » Sâm 07-Apr-2007 12:44

inca una:

"A note to the other reviews. I noticed all of you stated that you have issues with the airbag warning light. My brother recently purchased an Xsara second hand and decided to take it into friends garage rather then into the dealers garage to have the fault looked at. He found it to be an error with the sensors under the drivers seat, once they have been cleaned and reset, the issue went away. If any others see this review, get them to check there first, hopefully it will save you time and money in the long run. "

aurica_iorga
simpatizant
Mesaje: 30
Membru din: Mar 18-Sep-2007 15:05
Localitate: Timisoara

Mesajde aurica_iorga » Mar 18-Sep-2007 20:46

am si eu un xsara din 2002 facelift cu motor de 1,9 diesel, daca are cineva un manual sau carte tehnica mi-ar fi de mare ajutor. acum l-am luat si sunt cam in ceata si vreau sa aflu mai multe despre ea.
multumesc

cristi_drifter
de-abia inscris
Mesaje: 2
Membru din: Mar 11-Sep-2007 22:35
Localitate: acasa

Mesajde cristi_drifter » Joi 27-Sep-2007 18:15

salut,pare ca nu va prea plac noii veniti pe forum...am cerut si eu ajutorul acum o luna cred pt. o problema la cd ...si nici un raspuns... :o ...am fost inainte in renault club...merita sa ma intorc.acolo chiar daca nu stia nimeni o rezolvare macar iti spunea o adresa ceva care te-ar putea ajuta...voi sunteti reci si aiurea...sorry pentru parerea mea atit de rea despre voi dar sunteti nepoliticosi si fara gram de respect....nu meritati sa faceti parte dintr-un fan-club latin... [-(

eugenro2001
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 2436
Membru din: Mie 05-Mar-2003 09:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde eugenro2001 » Vin 28-Sep-2007 08:11

cristi_drifter scrie:salut,pare ca nu va prea plac noii veniti pe forum...am cerut si eu ajutorul acum o luna cred pt. o problema la cd ...si nici un raspuns... :o ...am fost inainte in renault club...merita sa ma intorc.acolo chiar daca nu stia nimeni o rezolvare macar iti spunea o adresa ceva care te-ar putea ajuta...voi sunteti reci si aiurea...sorry pentru parerea mea atit de rea despre voi dar sunteti nepoliticosi si fara gram de respect....nu meritati sa faceti parte dintr-un fan-club latin... [-(


Multumim pentru "aprecieri". Daca ai mai umblat pe forumuri, atunci stii ca de obicei nu primesti raspuns deoarece nimeni nu a avut problema respectiva si nimeni nu stie raspunsul. E mai bine sa tacem decat sa scriem doar pt a umple forumul cu "maculatura".

sonycit
simpatizant
Mesaje: 37
Membru din: Vin 02-Sep-2005 20:19
Localitate: Ploiesti-Prahova

MANUALE AUTO CITROEN-PEUGEOT

Mesajde sonycit » Dum 30-Sep-2007 19:49

Daca mai este de actualitate,gasesti manuale de reparatie in limba franceza,pe: www.m-service.ro


Înapoi la “Citroen Xsara I-II - Berlina, Picasso”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187752
    Total subiecte 18613
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru AdnanS2024