Service in Suceava

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
Corleone
just curious
Mesaje: 6
Membru din: Lun 12-Feb-2007 16:32
Localitate: suceava

Service CITROEN in Suceava

Mesajde Corleone » Lun 12-Feb-2007 16:41

Am un C4 1.6 HDi si am fost cu el in service-ul de la Fetcom Suceava pentru revizie. Baietii de acolo s-au purtat foarte frumos shi mi-au raspuns la toate intrebarile care imi erau neclare. In plus costurile pe partea de service sunt super mocca(in comparatie cu altii). Mai exista suceveni pe aici?

Avatar utilizator
Corleone
just curious
Mesaje: 6
Membru din: Lun 12-Feb-2007 16:32
Localitate: suceava

Service in Suceava

Mesajde Corleone » Lun 12-Feb-2007 16:48

Am dat comanda de curand de un C4 1.6hdi de la baietii din Suceava. Am ramas placut impresionat cum m-au tratat shi cum mi-au vorbit. In plus service-ul are preturi foarte ok in comparatie cu altii. Ca ei sa tot fie prin tara.

Avatar utilizator
gonty
simpatizant
Mesaje: 31
Membru din: Mie 20-Dec-2006 05:12
Localitate: Iasi
Contact:

Mesajde gonty » Lun 12-Feb-2007 18:58

Sa dea Domnul sa fie asa... Ca eu voi ridica de la ei Citronelul :heart: Si, pana va fi si in Iasi, la ei voi face reviziile.

CoolAir
pasionat
Mesaje: 105
Membru din: Mar 14-Noi-2006 13:02
Localitate: undeva in Romania

Mesajde CoolAir » Lun 19-Feb-2007 09:57

Am avut doar niste indoieli ca franele masinutei mele C1 nu sunt OK. Am fost la Fetcom Suceava, unde au fost verificate atent atat franele cat si amortizoarele. Nu am platit nimic, operatiunea fiind considerata o verificare in garantie. Mi-a placut cum au lucrat.

Avatar utilizator
laurentiu-m
just curious
Mesaje: 18
Membru din: Mie 28-Feb-2007 20:37
Localitate: radauti

Radautean!

Mesajde laurentiu-m » Lun 12-Mar-2007 16:08

eu inca nu m-am convins de profesionalismul celor din service-ul fetcom pt ca am facut doar 1500 km.am tot timpul pt asta . :arrow:

Xara
simpatizant
Mesaje: 44
Membru din: Vin 23-Mar-2007 14:17
Localitate: Radauti

Si eu, tot din Suceava...

Mesajde Xara » Vin 23-Mar-2007 14:25

Am cumparat de curand o XSARA second hand, are nevoie de reparatii, ce parere aveti, sa merg la reprezentanta sau la un alt service ?

Xara
simpatizant
Mesaje: 44
Membru din: Vin 23-Mar-2007 14:17
Localitate: Radauti

Prima vizita

Mesajde Xara » Vin 30-Mar-2007 10:39

Ieri am fost la Fetcom Suceava.
Nu stiam mai nimic despre istoricul masinii asa ca le-am cerut intai o verificare generalĂŁ, dupa care s-a impus o revizie de rutina (filtre, ulei). Total plata: manopera (145 lei) + materiale (320 lei) = 465 lei.
A durat circa 3 h (cam mult !).
Despre manopera si costul pieselor nu pot sa-mi dau ca parerea pentru ca e prima data cand beneficiez de service la o masina cu pretentii.
Personalul este amabil, raspund la intrebari, m-au informat corect despre pretul estimat al serviciilor, mi-au oferit diverse sfaturi Âşi recomandari, in linii mari a fost bine!

andiboy
simpatizant
Mesaje: 28
Membru din: Lun 28-Aug-2006 13:06
Localitate: est

Mesajde andiboy » Mar 29-Ian-2008 13:47

Eu nu vi-i recomand. Au un service mare, dar cand am fost eu, nu stiu daca un sfert din ce aveau inauntru erau citroen. La prima vedere asta nu e o problema. In realitate, poate din cauza asta sau poate din cauza ca au probleme la IQ, sunt foarte prost organizati. Eu m-am dus sa-mi curete incuietorile, pt ca-mi intra greu cheia in butuc, si sa-mi schimbe becurile pe faza scurta. Am avut programare pentru ora 8 si mi-a intrat masina in service pe la 9(pe motiv ca sunt aglomerati). Dupa o ora mi-au dat-o inapoi cu un singur butuc curatat(desi probleme erau la ambele portiere) si un singur bec schimbat. Explicatia mecanicului: a uitat sa verifice si portiera cealalta iar al doilea bec nu l-a schimbat pentru ca nu era ars. Inutil sa mai spun ca tot ce cerusem eu figura si pe fisa masinii, pe care el ar fi trebuit sa o citeasca. N-avea rost sa-i mai explic de ce le voiam pe amandoua schimbate, ca si-asa se uita la mine ca patrupedul ala la poarta noua! Acuma stau cu un bec nou si unul vechi, marci diferite... La prima revizie le voi schimba pe amandoua(bani aruncati de-a-nboulea). Dar revizia nu va fi in niciun caz la ei. O sa ma duc la Brasov, unde merg de obicei. E distanta mai mare, dar macar nu am senzatia ca vad un film cu prosti!

iacobang
just curious
Mesaje: 17
Membru din: Lun 08-Ian-2007 17:27
Localitate: suceava

fetcom suceava

Mesajde iacobang » Joi 07-Feb-2008 17:14

va rog frumos nu vorbiti de rau ca va aude doamne doamne.
Si eu merg la ei, intradevar sunt aglomerati, dar de ce? Am vazut audi,ford, etc, oare nu sunt service autorizat audi? parca la mitric.
SUNT FOARTE MULTUMIT, LUCREAZA EXTRAORDINAR DE BINE SI PRETURI CRED CA BUNE, DEOARECE ESTE PLIN. Eu sunt pe garantie, nu stiu preturile.
Intamplator cunosc bine toate service din suceava, pana si mecanicii din ele si va recomand cu incredere Fetcom.

Avatar utilizator
Corleone
just curious
Mesaje: 6
Membru din: Lun 12-Feb-2007 16:32
Localitate: suceava

Mesajde Corleone » Mar 12-Feb-2008 10:55

poate sunt foarte aglomerati nici de cum foarte prost organizati. in orice service cand mergi nu te primeste imediat fara programare. pe cand la ei chair dak stai putin mai mult te rezolva in aceeasi zi daca vii fara programare. dar nah mai sunt si unii cum ar fi andyboy care nu prea stie care e mersul intr-un service si incepe sa-i critice. si apropo de ce a zis k la ei in service sunt mai toate marcile: pai dak isi permit si sunt buni ce vrei de la ei :?: :?: :?:

Avatar utilizator
Ford_V6
pasionat
Mesaje: 469
Membru din: Dum 26-Dec-2004 13:49
Localitate: Ploiesti/Bucuresti

Mesajde Ford_V6 » Mar 12-Feb-2008 14:32

cuma stau cu un bec nou si unul vechi, marci diferite...


Si e asa de grava problema asta incat nu poti dormi noaptea ?

andiboy
simpatizant
Mesaje: 28
Membru din: Lun 28-Aug-2006 13:06
Localitate: est

Mesajde andiboy » Mar 12-Feb-2008 19:07

Daca va place sa fiti tratati cu sictir de toapa de la secretariat si sa nu vi se respecte ceea ce ati cerut, treaba voastra! Eu mi-am dat cu parerea. N-a zis nimeni ca nu-s buni, dar daca astia-s cei mai seriosi din Suceava, imi inchipui ce jale e prin service-urile de-acolo... N-am discutat nici pretul, asa ca orice referire la asta e o dovada de prostie.
Ford si Corleone, se vede ca sunteti obisnuiti sa fiti tratati ca niste vite... Eu nu-s si daca am o programare cred ca e dreptul meu sa fie respectata. Iar daca n-o pot respecta, pot sa ma sune cu o zi inainte si sa-mi spuna sa vin mai tarziu, ca nu-i suparare! Daca am cerut o anumita operatiune, iar ei au luat masina-n service ca sa o faca, iarasi, cred ca e dreptul meu sa fie si facuta. Ford, tata, daca nu stii ca e de preferat sa-ti pui becurile in acelasi timp pentru a spera la o durata de viata aproximativ identica, atunci n-ai habar despre masini si mai bine taci si-ti vezi de treaba! Nu-i corect asa? Vezi ca era un post in care explica un posesor de citroen, chiar aici, pe forum, de ce e bine sa le schimbi pe amandoua. Nu-i cazul sa creezi flame doar ca sa te bagi in seama!
Repet: Service-ul din suceava nu lucreaza prost si nu e scump, doar ca nu-s seriosi. Daca aveti o lucrare de facut la ei, lasati-le masina si mergeti la plimbare; eventual reveniti a doua zi! Nu va asteptati sa vina cineva sa va dea relatii despre cat dureaza ca fatuca aia de la receptie e ocupata cu barfe, ciupituri de purici, etc. Si are si un sicitir de scapata dintr-un sat.... Daca vreti sa fiti tratati cu respectul pe care il merita un client ce baga o caruta de bani intr-o reparatie, mergeti la Brasov!

andiboy
simpatizant
Mesaje: 28
Membru din: Lun 28-Aug-2006 13:06
Localitate: est

Mesajde andiboy » Mar 12-Feb-2008 19:27

Si-as avea, totusi, o rugaminte! Cred ca e de bun simt sa citim cu atentie posturile la care vrem sa raspundem, chiar daca ne e in intentie sa i-o tragem unuia care n-a zis ce ne place noua! Spre exemplu eu vorbeam de programare avuta si ziceam ca am umblat prin cateva service-uri si se trezeste unu' si zice ca daca n-am programare nu pot fi servit repede, asadar, vezi Doamne, n-am habar cum merge treaba la service... Cred ca e un minim de respect fata de noi insine sa nu ne aflam in treaba dand niste raspunsuri ca sa luam apararea unui service, ori ca sa-l trosnim bine. Poate citeste si un moderator si intervine cu un pic de educatie. Altfel ajungem la certuri stupide si forumul isi pierde utilitatea. Right? Eu, unul n-am chef sa-mi pierd vremea explicandu-le de doua ori acelasi lucru, unora care cauta cearta sau pe care pur si simplu nu-i duce capul sa citeasca un post cu atentie.

Ciprian Fetcu
just curious
Mesaje: 5
Membru din: Mie 13-Feb-2008 09:22
Localitate: suceava
Contact:

Mesajde Ciprian Fetcu » Mie 13-Feb-2008 09:54

Salut all,
Astazi am hotarat sa ma inscriu si eu in acest club, sa putem discuta liber si va stau cu placere la dispozitie pentru orice fel de intrebari si nelamuriri.
Numele meu este Ciprian Fetcu si sunt de la Fetcom.

PS: Andiboy, imi cer scuze personal daca au existat lucruri care te-au nemultumit sau care te-au deranjat in service-ul nostru. Noi pe piata activam de-abia de 1 an de zile si suntem la inceput de drum. Poate nu suntem cei mai buni dar macar ne straduim; nu poti spune ca nu. Cat de doamna Gabi....imi cer scuze si in numele ei. Data viitoare cand vei veni sper sa fii multumit de toate serviciile, si toate problemele sa se rezolve.

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Mie 13-Feb-2008 13:20

@andiboy: mai usor cu limbajul.
Ford_V6 chiar are habar ce e cu o masina si cu ce se maninca ea.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!


Înapoi la “Fetcom - Suceava”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv