Mare dezamagire la Brasov . Evitati cit puteti !

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

Grigore
simpatizant
Mesaje: 99
Membru din: Dum 25-Sep-2005 21:30
Localitate: Bucuresti

Mare dezamagire la Brasov . Evitati cit puteti !

Mesajde Grigore » Dum 02-Aug-2009 07:33

Buna dimineata colegi de forum !
Tocmai am scapat din ghearele District serv si imi fac datoria sa va informez , ca sa ii ocoliti de departe sau daca nu se poate altfelsa fiti cu ochii in 4 si cu banii in buzunar .
Pe scurt, istoria s-a desfasurat astfel :
1. Fraierul ( eu ) se duce la Brasov cu masina , dosarele de daune de la asigurator , cartea tehnica si discuta cu cei de la service CE AR TREBUI FACUT , CE PIESE SINT NECESARE ,ETC
2. Ei , imi spun , bine , vorbim la telefon cind avem ce ne trebuie .
3. Trec 3 saptamini aprox , ii sun eu si ii intreb , CIND CREDETI CA O SA MA PROGRAMATI ? EU NU MA GRABESC DAR VREAU SA IMI PROGRAMEZ DEPLASARILE .Aici incep discursurile sforaitoare ale responsabilului de service pe nume Mihai. Veniti la data , ora tec ca e foarte important sa va servim bine.
4. Ma prezint , depun masina pentru : revizie ( aprox 5 ore ) , reparatie tabla vopsitorie cam toata partea stingafara deformari mari ( aprox 4 zile) ,schimbat scut motor ( aprox 1 ora) schimbat parbriz ( aprox 10 ore ) + plus 2 sau 3 alte mici fleacuri de genul va rog lipiti si ornamentul de la prag sofer , etc.
5. trece o saptamina , tacere , dau telefon , aaaaaa,, pai acum o bagan la vopsit ,,,,,,,
6. Mai trece aproape si a doua saptamina ,, sun ,,,,,aaaaaaa pai ar fi gata dar am spart geamul nou ,,,,,,la montaj ,
7 . adoua zi sint in Brasov in service sa imi iau masina in ce stare ar fi , si constat cu surpindere ca in afara de o vopsitorie facuta acceptabil dar cu acelasi iz de smechereala hoteasca de service de stat , IN REST NIMIK < CI DOAR PE LOC INCEPUSERA SA FACA SAU SA REMEDIEZE CEEA CE FACUSERA PROST.
8. SEFUL DE SERVICE apare si incepe sa se vaite in fata mea ca i-ar da afara pe toti , in schimb nu a miscat nici un deget ca sa puna lucrurile in starea corecta. M-am simtit ca in fata unui vinzator de brinza de la Bran care ride la tine dupa ce tzi-a luat banii si tu gasesti cartofi in brinza de burduf. INFECT !
9. SERVICE-UL NU ARE ASIGURARE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ASTA INSEAMNA CA DACA VI SE INTIMPLA CEVA LA MASINA IN SERVICE , EI NU SINT ASIGURATI !!
Acest lucru l-am constatat prin aceea ca geamul proaspat montat, spart accidental , in loc sa fie inlocuit pe aceasta asigurare profesionala , a fost imputat electricianului cu ghinion de catre personajul de la punctul 8. PERSONAJUL MI-A DECLARAT CA NICI PENTRU DRIVE TEST NU AU ASIGURARE !!!!!!!! ERA CHIAR MINDRU .
10 . istoria continua.......... ma prezint pentru montarea unui alt parbriz pe care l-am furnizat eu . original , sigilat. Depun masina , parbrizul , cind sa revin ? pai pe la 15 , ok revin la 15 30 , si aflu ca mi-au montat un parbriz cu oarece particularitati de fabricatie , fara sa ma anunte inainte si sa imi ceara acordul , iar restul de remedieri ramase de la sedinta anterioara de revizie , nimik.

CONCLUZIE

eu circul cu masina , imi platesc impozitele la timp , merg la vot , in sfirsit incerc sa am o viatza normala.
V-am instiintat insa sa stiti sa ocoliti butoiul acela de ingimfare , incompetenta , necinste , minciuna si obraznicie pe care il gasiti la DISTRICT SERV BRASOV . O sa imi fac datoria civica sa trimit acelasi text si la Citroen RO si FR .
Sint convins ca si in clipa asta cei de acolo isi freaca miinile si isi zic " lasa ca fraieru pleaca , noi raminem si vin alti musterii , asta era doar un nebun de la Bucuresti .

Pentru mine nici un nume de persoana nu este relevant , toata echipa a fost sub comanda acelui mindru cirmaci numit sef de service ( o fi si porprietar ? ) sper din toata inima ca voi sa ii ocoliti , iar ei sa simta la buzunar acest lucru caci exista organisme care nu intzeleg decit la foame si durere

Avatar utilizator
MoZoLyCy
pasionat
Mesaje: 122
Membru din: Vin 20-Mar-2009 11:26
Localitate: Brasov
Contact:

Mesajde MoZoLyCy » Joi 06-Aug-2009 08:03

... Grigore ...

Salut ... ce sa zic ... e rau sa auzi chestii din astea dar ... NU se vor opri aici NICIODATA :(
Eu sunt satul de service-uri .... pana peste cap ... NU am gasit nici un mecanic klumea care sa zici ca isi face treaba ... doar BANI cauta :cry:
Am niste trancanituri la rotile din fata ... multi zic ca ar fii niste garnituri din cauciuc dar ... NIMENI nu stie exact ... deci ... sunt degeaba "unii" , iar astea sunt de mai bine de 1 an ... si ma dispera cum se aud , si ma dispera ca nu ma ajuta nimeni .
Oricum ... e bine de stiut ce ai zis tu ... si totodata de evitat .
Eu i-am ocolit de fiecare data ... dar tot am ajuns la ei pt o porcarie mica de plastic ... care m-a costat 140 RON ... dar incerc sa ii evit .

Iti doresc ca data viitoare sa NU mai ai aceeasi surpriza :wink:

O zi buna . :steering: :steering: :steering:

snapatack82
simpatizant
Mesaje: 75
Membru din: Sâm 26-Apr-2008 18:23
Localitate: Brasov

Mesajde snapatack82 » Mie 30-Mar-2011 15:13

Am citit ce ati scris aici si va dau dreptate 100%.
Am bagat masina in service la District cand am adus-o din Belgia si am rugat personalul de aici sa verifice si sa imi schimbe tot ce este necesar.
Mi-au schimbat in ghilimele si distributia pentru ca acum la nici 40000 km sa constat marea surpriza si anume ca nu a fost schimbat nimic.

Filtre de polen am schimbat de 3 ori la ei... pe factura pentru ca de fapt nu l-au schimbat deloc: cantarea 500 g si arata ca si cum ar fi fost schimbat acum 100 ani.

Recomand evitarea acestui service pentru ca sunt niste excroci care nu fac decat sa strice toate masinile ce ajung la ei.


Înapoi la “District Serv - Brasov”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973