Crosserul meu

Forum de discutii generale despre Citroen C-Crosser.

Moderator: Echipa Tehnica

picasso12
just curious
Mesaje: 20
Membru din: Sâm 03-Oct-2009 20:18
Localitate: .........

Mesajde picasso12 » Lun 06-Dec-2010 18:56

alex_maistoru scrie:Felicitari! Si a mea este la fel ca a ta, cumparata cam in aceiasi perioada. Interiorul ce culoare are?


Interiorul este bej.
Cati km ai cu Crosser-ul ?

Avatar utilizator
alex_maistoru
just curious
Mesaje: 21
Membru din: Joi 25-Noi-2010 16:11
Localitate: Craiova
Contact:

Mesajde alex_maistoru » Lun 06-Dec-2010 21:42

aproape 6000.
Si al meu tot bej este.:D
Pe la 3000 am schimbat cauciucurlle deja pentru ca unu mi l-au taiat si nu am gasit decat pirelli scorpion care am impresia ca sunt putin mai late pentru ca imi freaca in caroserie la viraj maxim. Am fost nevoit sa le schimb pe toate pentru ca daca schimbam decat 2 imi arata probleme de tractiune. si sunt ale naibi de scumpe :oops:
Mi se spune Alecs dar prietenii imi spun BA !

colega
just curious
Mesaje: 14
Membru din: Mie 29-Dec-2010 23:55
Localitate: Cluj Napoca

Mesajde colega » Vin 18-Feb-2011 01:26

Noutati?

Mai functioneaza avioanele voastre? Ziceti ceva de bine sau de rau...

Avatar utilizator
alex_maistoru
just curious
Mesaje: 21
Membru din: Joi 25-Noi-2010 16:11
Localitate: Craiova
Contact:

Mesajde alex_maistoru » Mar 22-Feb-2011 20:24

am ajuns la 10.000km :oops: si ma cam pregatesc sa ma duc prima data la revizie, oare e vreo problema daca ma duc dupa vreo 18 luni?
Super multumit de ea acum in perioada asta de iarna, senzatii adevarate cu ea fara ASC pe zapada :twisted:, pacat ca face cam urat cand tragi frana de mana....
Mi se spune Alecs dar prietenii imi spun BA !

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Mar 22-Feb-2011 20:26

Ai o sufragerie pe roti (mai mult sau mai putin)... ce jucat cu frana de mana?
"If in doubt, flat out!"

Avatar utilizator
alex_maistoru
just curious
Mesaje: 21
Membru din: Joi 25-Noi-2010 16:11
Localitate: Craiova
Contact:

Mesajde alex_maistoru » Mar 22-Feb-2011 20:29

obisnuit cu o laguna care era cat de cat simpatica pe zapada :lol:, la asta dupa ce am incercat odata si am auzit scartaitu de la discuri am lasat-o balta O:)
Mi se spune Alecs dar prietenii imi spun BA !

Bogdan Rusu
de-abia inscris
Mesaje: 4
Membru din: Mar 06-Oct-2009 20:55
Localitate: BucureÂşti

Mesajde Bogdan Rusu » Vin 25-Feb-2011 09:20

FuncĂžioneaza dar cu mici probleme. Mie de exemplu mi s-a spart a doua oara rezervorul cu lichid pentru FAP si de data asta nu am mai intrat pe drumuri accidentate, stergatoarele trebuie sa le schimb pentru ca nu mai sterg bine (la cel de pe spate s-a rupt o bucata de cauciuc din lamela), mi-a aparut un greieraÂş in bord in partea dreapta. maneta schimbatorului de vitezĂŁ (nuca) s-a tocit Âşi mi se pare cĂŁ motorul este din ce in ce mai zgomotos (in habitaclu nu se aude dar afara da).
In rest toate bune.
Cea mai enervanta chestie mi se pare faptul ca nu exista o harta ca lumea pentru navigaĂžie.

colega
just curious
Mesaje: 14
Membru din: Mie 29-Dec-2010 23:55
Localitate: Cluj Napoca

Mesajde colega » Mar 25-Oct-2011 23:10

Dupa 22ooo km revin cu patanii si impresii: am avut probleme cu rezervorul de eolys si s-au rezolvat, asta vara am avut o eroare ce zicea transmisie supraincalzita si a disparut de la sine, m-a deprimat suspensia spate si am imbunatatit-o cu arcuri suplimentare si acum e ce trebuia sa fie de la bun inceput.

Prima revizie am facut-o la 15000 pentru linistea mea sufleteasca inaintea unui drum luuuung in toiul verii.

Motorul are un soft diferit inca de la 6000 km si se misca mult mai dezinvolt, atata ca oricum e zgomotos si antifonarea a fost facuta cu buget limitat, insa uleiul 2t :twisted: rezolva aceasta problema nesperat de eficient.

Promit sa NU imi mai iau masina cu interior negru... [-X

Avatar utilizator
alex_maistoru
just curious
Mesaje: 21
Membru din: Joi 25-Noi-2010 16:11
Localitate: Craiova
Contact:

Mesajde alex_maistoru » Mar 25-Oct-2011 23:14

colega scrie:Promit sa NU imi mai iau masina cu interior negru... [-X
nici cu cel crem deschis nu e mai bine.. eu pe scaunul soferului am pus un fel de spatar micut ca mi se cam ia pielea putin si vara nu se mai incinge asa..pe bancheta din spate am deja 3 zgarieturi mari de pe la blugi cred...
Mi se spune Alecs dar prietenii imi spun BA !

Avatar utilizator
alex_maistoru
just curious
Mesaje: 21
Membru din: Joi 25-Noi-2010 16:11
Localitate: Craiova
Contact:

Mesajde alex_maistoru » Mar 25-Oct-2011 23:15

cat te-a costat softul si ce imbunatatiri sesizezi? si cu uleiul 2t care e treaba :oops: ?
Mi se spune Alecs dar prietenii imi spun BA !


Înapoi la “Citroen C-Crosser”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv