Citroen C6

Forum de discutii generale despre van Citroen. Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

Stefan_M
simpatizant
Mesaje: 79
Membru din: Lun 24-Ian-2005 14:14
Localitate: BUCURESTI

Citroen C6

Mesajde Stefan_M » Mar 27-Oct-2015 00:20

Salut si bine v-am regasit !

Sunt un membru mai vechi care n-a mai dat pe-aici de-o foarte lunga perioada de timp... sa fie cativa ani buni...
Am un XM 2.1 TD din 95 de care am tras ani buni dar care se pare ca nu mai are mult in ciuda numeroaselor tentative de resuscitare la care am recurs... :(
Dar nu m-am putut desprinde de modelele mari si mai ales de hidropneumatica la care Citroen va renunta in curand si de care am ramas indragostit de cand am vazut si testat primul XM. In concluzie, anul acesta, dupa multe evaluari, cautari si un imprumut, am reusit sa gasesc si cumpar un C6 la care am inceput sa visez de cativa ani buni. Stiu ca in Romania asta pare o achizitie oarecum ilogica dar odata ce il detii si te joci cu el intelegi ca asta inseamna mai mult decat a alege o masina, e ceva care nu prea poate fi exprimat in cuvinte ci doar simtit...
Am remarcat insa ca la modelele moderne nu exista rubrica C6... probabil din cauza ca nu suntem prea sunt multi care sa fi avut suficienta hotarare sa-si duca pana la capat visul de avea o astfel de masina (cred ca multi posesori de C5 au cochetat initial cu gandul la un C6 dar au cedat din varii motive - si eu am fost aproape de a pica intr-o astfel de ispita de multe ori dar acum am inteles ca a meritat sa nu cedez...).
As dori totusi sa-i cunosc pe acei putini (daca exista) care au avut suficienta "nebunie" incat sa-si duca la capat acest vis si daca s-ar putea, sa avem si noi un topic unde sa impartasim si altora si eventual sa schimbam intre noi impresii si pareri depre aceasta masina fantastica, dupa parerea mea.

In speranta ca poate propunerea mea va fi citita si poate pusa in practica de un administrator al forumului, ii rog pe toti posesorii de C6 de aici sa-mi dea un raspuns pentru a ne cunoaste si poate a ne intalni candva in viitorul apropiat.

Imi pare bine ca am revenit... :)
"Un curcubeu care sta pe cer mai mult de 10 minute ajunge sa nu mai fie privit de nimeni"

Înapoi la “Berlingo, Evasion, Citroen C8”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973