Parerea mea despre acest site

Aici sunt asteptate sugestiile de imbunatatire a forumului.

Moderator: Echipa Tehnica

maxddm
simpatizant
Mesaje: 83
Membru din: Mar 13-Oct-2015 09:42
Localitate: Ilfov

Parerea mea despre acest site

Mesajde maxddm » Mie 27-Ian-2016 10:23

Parerea mea despre acest site....e haos total..si spun asta din experienta pe acre eu am acumulat-o pe alte doua site-uri auto de specialitate dedicate marcilor Seat si opel.

De ce e haos?

1... topicurile contin informattii haotice despre problemele utilizatorilor dar niciodata nu au fost periate astfel incat sa devina topicuri utile care sa veidentieze rezolvarea pas cu pas a unei probleme.
2. Topicurile DIY lipsesc cu desavarsire ....ori e rea intentie ..din partea moderatorilor..ori aici sunt persoane care au service-uri dedicat si castiga bani pe baza acestui forum...si nu se obosesc sa posteze aici rezolvarile la problemele comune acestei marci Citroen de firca sa nu le scada afacerea...chiar as fi multumit daca moderatorii ar posta o parere in acest sens... sincer am citit foarte mult pe acest topic si nu am reusit sa descopar care sunt problemele comune ale marcii..motoarelor si circuitelor electrice ale masinilor pe care le detinem...

Uitati-va pe alte ste-uri si veti vedea ca topicurile cu problemele uzuale si rezolvarile lor sunt puse in primele randuri....apoi exista topic separat DIY und eutilizatorii pot invata cum sa repare masinile personale...la Citroe club iar e haos in topicul dedicat DIY...

3. In momentul in care cauti pe site ....acest procedeu este foarte greoi deoarece motorul de cautare nu afiseaza doar topucurile ce se potrivesc cuvintelor alese in descriere..ci iti afiseaza alte topicuri care nu au nici o legatura cu ceea ce doreste un utilizator sa afle.....
Decat s acauti aici pe site mai bine iti dai cu tesla-n......stiti voi ce....

FRATILOR...NU VA SUPARATI PE MINE.....HAIDETI SA PERIEM SITE-UL...SA IL FACEM UTIL...USOR DE ACCESAT...CU INFORMATIII EXACTE..CU REZOLVAREA RAPIDA A " BOLILOR COPILARIEI" PENTRU FIECARE MODEL CITROEN IN PARTE.....

NU AR STRICA NICI O REVIZUIRE A DESIGNULUI ACESTUI SITE.


Cu stima,

Dragos

mike.omega
simpatizant
Mesaje: 73
Membru din: Lun 16-Feb-2009 14:49
Localitate: Constanta
Masina: Daewoo Nubira II 1.6 GPL
2: Citroen C4 1.6 HDI
3: Citroen C3 1.1i

Mesajde mike.omega » Mie 27-Ian-2016 15:23

Nu te supara, dar daca asa scrii pe un forum dupa ce ai deja cont pe doua, inseamna ca schimbarea trebuie sa vina din interior ;)

Compari mere cu pere si situatii diferite. Cei ce sunt mecanici aici pe forum si-au dat cu parerea (pertinent) atat in scris cat si la telefon. Eu am primit sfaturi prin telefon fara sa cunosc persoana in cauza.

PS: Citroen-urile nu se strica atat de des ca un Opel sau un Seat :roll:

maxddm
simpatizant
Mesaje: 83
Membru din: Mar 13-Oct-2015 09:42
Localitate: Ilfov

Mesajde maxddm » Mie 27-Ian-2016 15:27

nu ai inteles...eu nu m-am referit la promtitudine raspunsurilor colegilor cu experienta mai mare si la exactitatea si la eficienta datelor cuprinse aici....la modul in care sunt aranjate ele (deficitar) in cadrul forumului...la lispa tutorialelor prin care noi utilizatorii putem face diferite operatiuni.....

ai incercat sa cauti rezolvare la o problema..sa dai search si sa vezi ca iti apara 100 de topicuri care nu au nici o legatura cu ceea ce vrei tu sa afli...ai vazut cat de greu este sa gasesti rezolvarea?

sis tai linistit ca Citronurile nu sunt mama fiabilitatii..nu exista marca auto fara probleme....

Avatar utilizator
Lotg
pasionat
Mesaje: 145
Membru din: Mar 19-Ian-2016 21:06
Localitate: Târgu Mureș
Masina: Citroen C1 1.0 68hp Sensodrive 2006

Mesajde Lotg » Mie 27-Ian-2016 15:46

Cu toate ca sunt nou pe acest forum si probabil ca inca trebuie sa ma obisnuiesc, nu pot sa nu constat ca este mult mai greu de cautat ceva decat pe un alt club cu acelas profil pe care sunt membru din 2009 si am peste 1000 de discutii. Aici sugestiile pentru subiecte asemanatoare nu sunt deloc ceea ce ar trebui sa fie. Mai astept, mai prind experienta....
Cu toate astea, am cont si pe al treilea forum de acest gen, unde sunt inscris cu masina de firma. Acolo e si mai nasol. Am scris doar un singur post si nu il mai gasesc.
Citroen C1 1.0 Sensodrive


Înapoi la “Sugestii/Discutii despre forum”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973